НАВЧАЛЬНІ ЗАХОДИ – ВІДКРИТІ ТА ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ

ВІДКРИТІ ТА ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ

02.10.2024, МАКСИМ МЕЛЬНИК, ЯК ВОНО РОЗРОБЛЯТИ ПРОДУКТ В УКРАЇНІ І ВИВОДИТИ ЙОГО ЗАКОРДОН

У вівторок, 2 жовтня о 14:15 відбулась гостьова лекція у рамках дисципліни “Управління міжнародними контрактами”

 🔸Запрошений спікер Максим Мельник – CEO у Satu.kz , розповів про таке: 

– як воно розробляти продукт в Україні і виводити його закордон;

– особливості транскордонного бізнесу та специфіка укладання міжнародних контрактів;

– особливості менеджменту в країнах центральної Азії;

– які навички та знання отримані в КПІ ім. Ігоря Сікорського допомагають розвитку і зростанню в компанії.

Протягом всієї лекції були практичні запитання і жвава дискусія.👩‍💻💻💶📊

01.10.2024, КАТЕРИНА БОБОШКО, РОЛЬ ЛОГІСТИЧНОГО ОПЕРАТОРА У МІЖНАРОДНІЙ ЛОГІСТИЦІ

В рамках вивчення дисципліни «Міжнародна логістика» для студентів 3-го курсу ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу» 1 жовтня 2024 р. відбулася гостьова лекція Катерини Бобошко, керівниці відділу продажів та маркетингу провідної логістичної компанії «DB Schenker Ukraine».

Пані Катерина дуже детально розповіла про роль логістичного оператора у міжнародній логістиці, обговорила зі студентами переваги співпраці з логістичним оператором, ознайомила з індивідуальними рішеннями для клієнтів компанії в умовах війни, а також інноваціями та трендами розвитку глобальної мережі логістичних послуг.

З особливою гордістю і теплотою наша гостя говорила  про особливості корпоративної культури компанії, турботу про працівників в умовах війни, підтримку глобальної мережі і допомогу. 

В цілому, лекція була дуже цікавою і корисною, викликала справжній інтерес у студентів, і, безперечно, буде сприяти кращому засвоєнню теоретичних знань з міжнародної логістики.

Щиро дякую Катерині Бобошко за співпрацю і бажаємо компанії «DB Schenker Ukraine» подальших успіхів на ринку логістичних послуг.

01.10.2024, ДАРІЯ СЕНЬЧЕНКО , ТРАНСПОРТНА ЛОГІСТИКА

Головна мета логістики в умовах війни – знайти рішення проблеми клієнта.

Це був лейтмотив гостьової лекції Дар’ї Сеньченко –  керівниці  департаменту наземних автомобільних перевезень логістичної компанії «DB Schenker UA», проведеної 1.10.2024 р. для студентів 3-го курсу ОП «Логістика» в рамках вивчення дисципліни «Транспортна логістика».

Доповідачка детально розповіла про технологічні особливості автомобільних перевезень повнокомплектних та збірних вантажів між Україною та Європою, а також роль автомобільного транспорту в мультимодальних схемах доставки товарів з віддалених регіонів світу. Студентам було дуже цікаво почути про унікальний сервіс компанії, розроблений з самого початку війни в умовах закритого повітряного простору України і заблокованих морських портів.

Компанія «DB Schenker» має найбільшу мережу терміналів, на яких консолідуються збірні вантажі. Між цими терміналами здійснюються регулярні автомобільні перевезення за розробленими графіками відповідно до інтенсивності вантажопотоку. Така розгалужена мережа дозволяє доставити будь-яку вантажну одиницю, починаючи від коробки, з будь-якого регіону світу до пунктів призначення в Україні за оптимальними маршрутами з урахуванням бажаної тривалості і вартості доставки. Злагоджена взаємодія вантажоотримувачів, перевізників та терміналів забезпечується корпоративною інформаційною системою, яка не тільки проектує оптимальні маршрути доставки, але й дозволяє відстежувати рух товарів в режимі реального часу.

Теоретичні частина лекції супроводжувалась великою кількістю реальних кейсів та прикладами успішних рішень для клієнтів компанії, поясненнями складності і можливими ризиками, що виникають при перевезеннях збірних вантажів. Пані Дар’я ґрунтовно відповідала на численні запитання студентів і щедро ділилась своїм досвідом.

Від імені студентів висловлюємо щиру подяку Д. Сеньченко за співпрацю і готовність сприяти підвищенню якості підготовки логістів в НТУУ.

16.09.2024, АНДРІЙ ГОНТА, ОЛЕКСАНДР ПАСТУХ, СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ СТАЛИМИ ЛАНЦЮГАМИ ПОСТАЧАННЯ

Відкриваємо потенціал сталості разом

В рамках дисципліни «Стратегічне управління сталими ланцюгами постачання» 16.09  відбулась гостьова лекція  на тему  «Управління сталими ланцюгами постачання в Україні: міжнародні вимоги та загрози». Спочатку Андрій Гонта, експерт в сфері зеленого фінансування, пояснив студентам суть зеленої революції та вплив глобальних ініціатив щодо зміни клімату на діяльність логістичних компаній, а також привідкрив завісу щодо можливостей залучати зелені інвестиції для повоєнної відбудови України і навіть створювати інноваційні сектори економіки. Продовжуючи думку Андрія про те, курс на сталість – це не тільки обмеження, але й можливості створювати нові конкурентні переваги, Олександр Пастух привернув увагу студентів до необхідності формування корпоративної культури сталості, використання критеріїв ESG та екологічної звітності, а також ролі фахівців, які здатні розробляти та впроваджувати стратегії сталого розвитку в бізнесі. Навик “Future proof”, тобто готовність до майбутніх викликів, додає цінності фахівцям на ринку праці. 

            Озвучені спікерами проблеми зміни клімату та перспективи, які відкриваються для пошуку нових рішень і нових технологій, спонукали студентів до роздумів і активного обговорення. Тому гості запропонували провести декілька зустрічей, щоб кожен визначив свою роль і можливості долучитись до сталих практик в управлінні ланцюгами постачання. Для того, щоб краще зрозуміти, що курс на сталість – це про сьогоднішній день, а не далеке майбутнє, студенти отримали ситуаційне завдання – порівняти стратегії сталого розвитку двох проактивних українських компаній «Укрпошти» та «Нової пошти».

            На завершення зустрічі Андрій Гонта порекомендував студентам прочитати книги, які змінюють розуміння ролі і місця людини в цьому швидкозмінному світі, а також сутність геополітичних та геоекономічних трансформацій.    

Андрій Гонта  – засновник і СЕО компанії «HIPPARCOS», експерт в сфері зеленого фінансування проектів повоєнної відбудови економіки України

Олександр Пастух  – співвласник OptiVision, Platforma, DOIT Software, Subjectness, Synergizers, фахівець зі стратегічного розвитку та корпоративного управління.

09.04.2024, О.М. ЛЕВАНДОВСЬКА, ПОМИЛКИ ПІДПРИЄМСТВ У ЕКСПОРТІ
12.03.2024, АРТЕМ ГАВРОНСЬКИЙ, ЯК ПОЧАТИ БІЗНЕС З НУЛЯ ТА СТАТИ УСПІШНИМ БІЗНЕСМЕНОМ

12 березня 2024 року розпочато цикл зустрічей з представниками бізнесу ( в рамках роботи гуртка соціогуманітарного спрямування «ОСА») зокрема з бізнесменом Артемом Гавронським. Було обговорено вкрай актуальну тематику – “Як почати бізнес з нуля та стати успішним бізнесменом» що вкрай зацікавило студентів різних курсів кафедри менеджменту підприємств.
Зокрема, на зустрічі були присутні студенти першого курсу у рамках освітньої компоненти “Міжнародні економічні відносини” та студенти 3 курсу у рамках освітньоі компоненти «Бізнес-планування».
На зустрічі Артем розповів про :🔹про умови відкриття бізнесу для роботи у міжнародному середовищі; 🔹 досвід семирічної зовнішньоекономічної роботи компанії та особливості роботи в Україні у воєнний час;
Під час цієї зустрічі студенти з’ясували для себе, як створити та вести власний бізнес успішно, з чого починати опрацювання бізнес-плану для заснування нового бізнесу. Також вони отримали інформацію щодо того, чим відрізняється ведення бізнесу в Україні та закордоном.
Ці знання студенти будуть використовувати при виконанні розрахункових та курсових робіт
Захід відбувся у оф лайн форматі у смарт-укритті CLUST (Бібліотека КПІ), саме живого та інтерактивного спілкування зараз потребують здобувачі.
Дякуємо всім учасникам заходу за плідну дискусію!

11.11.2023, ЧОРНІЙ ВІКТОРІЯ, МЕТОДИКИ ВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ ПРИ УКЛАДАННІ МІЖНАРОДНИХ КОНТРАКТІВ
24.03.2023, ПІЧУГІНА М.А., «ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ ДІЛОВОЇ ДОСКОНАЛОСТІ»
15.03.2023, ГАННА ДЕРГАЧЕВА, «PR ТА ПОЗИТИВНИЙ ІМІДЖ ПІДПРИЄМСТВА»
10.02.22, ДУНСЬКА А.Р., засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП
09.11.21, Воржакова Ю.П., к.е.н., доцент, ОСОБЛИВОСТІ МІЖКУЛЬТУРНОЇ БІЗНЕС-КОМУНІКАЦІЇ
09.11.21, Чорній В.В., к.е.н, старший викладач, МЕТОДИКИ ВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ ПРИ УКЛАДАННІ МІЖНАРОДНИХ КОНТРАКТІВ
16.03.21, Пермінова С.О., к.п.н., доцент, ЗАХИСТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
26.11.20, Манаєнко І.М., к.е.н., доцент, РЕГІОНИ В КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Бояринова К.О., д.е.н., професор, БІЗНЕС-ІДЕЯ СТАРТАПУ ТА ДЖЕРЕЛА ЇЇ ФОРМУВАННЯ

ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ

ВІТА МІРОШНИЧЕНКО, ЩО ТАКЕ ТА КОМУ ПОТРІБЕН СТАТУС АЕО  ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ?

Про це та багато іншого дізналися студенти під час гостьової лекції Віти Мірошниченко, керівниці практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні. Наша гостя – це досвідчений фахівець в галузі міжнародної торгівлі та митного оформлення, провідний  експерт із питань міжнародної торгівлі Інкотермс та співголова Митного комітету Американської торгової палати в Україні.

Пані Віта детально розказала студентам про партнерство бізнесу з митними органами країни, статус авторизованого економічного оператора (АЕО), умови та процедуру його надання,  переваги у спрощенні митних процедур, які надає цей статус, в контексті оптимізації процесів переміщення товарів через кордони. Приємно було почути про те, що Україна долучилась до когорти 82 країн, в яких активно діє програма авторизованих економічних операторів. Якщо в перші роки існування програми АЕО лише кілька підприємств отримали цей статус, то останнім часом інтерес до цього інституту суттєво пожвавився і наразі вже понад 30 підприємств мають такий статус. Також гостя детально пояснила студентам як працює електронна черга перетину кордону на міжнародних автомобільних пунктах пропуску та особливості наступного етапу інтеграції бізнесу і митниці, зокрема, про створення окремої е-черги для    АЕО. Основна мета всіх цих заходів – максимальне спрощення митних процедур та їх прискорення при перетині митного кордону для тих хто прагне працювати за правилами.

Відповідаючи на питання, чому українські компанії не поспішають отримувати статус АЕО, пані Віта відповіла, процедура авторизації вимагає «відкрити всі двері» і показати, що абсолютно всі процеси підприємства прописані і організовані прозоро.  На таке може наважитися тільки чесний, «білий» та дуже сміливий бізнес. Висловлюмо щиру подяку Віті Мірошніченко за цікаву та корисну лекцію.

https://www.facebook.com/vita.miroshnychenko

Віта Мірошниченко
29.11.2023, КАТЕРИНА ІЛЛЯШ., СТВОРЕННЯ САЙТУ З НУЛЯ

З розумом, без стресу та втрат грошей.

Сьогодні складно представити бізнес, який не був би присутній у мережі Інтернет. Саме там споживачі шукають товари та послуги, інформацію про них, порівнюють пропозиції та продавців. Для компаній важливо бути представленими в Інтернеті, тому питання розробки сайту рано чи пізно постає перед більшістю керівників. З чого почати? Хто буде займатися розробкою? У якому порядку здійснювати розробку та наповнення, просування? На ці та на інші питання, пов’язані з розробкою сайту відповіла Катерина Ілляш, маркетолог-стратег із досвідом у сфері послуг та торгівлі у рамках гостьової лекції 29 листопада 2023 року. Було надано і теоретичне керівництво, і практичні поради. Лектор поділилась успішним кейсом розробки сайту. Крім того, бажаючі могли задавати питання. Катерина провела слухачів за лаштунками процесу розробки сайту, поділившись власним практичним досвідом.

24.10.2023, ГАЛІМБОВСЬКИЙ А.В., ЛОГІСТИКА 4.0 - ECO LOGISTICS

Логістика 4.0 – це що?

У сучасному бізнесі нові інформаційні технології відіграють ключову роль, оскільки вони підвищують ефективність бізнес-процесів та обґрунтованість управлінських рішень.  Інтернет речей (IoT), штучний інтелект (AI), аналітика даних,  автоматизація та роботизація докорінно змінюють логістичну галузь і бізнес-моделі функціонування логістичних компаній. Саме тому гостьова лекція генерального директора компанії “Ecol Logistics” Андрія Віталійовича Голімбовського на тему «Логістика 4.0 – смарт-рішення логістичного провайдера», яка відбулася 24 жовтня 2023 р., викликала неабиякий інтерес. Студенти дізналися про те, як проектується бізнес-модель компанії, визначаються основні компетенції смарт-провайдера – інтегратора аутсорсингових рішень в управлінні ланцюгами постачання, а також формується екосистема компанії «Ecol Logistics 4.0». Андрій Віталійович привернув увагу слухачів до необхідності трансформації мислення і системного погляду на бізнес, технології, персонал і взаємодію з бізнес-партнерами. Саме така комбінація дозволяє компанії   “Ecol Logistics” динамічно розвиватися, впроваджувати інновації і бути на крок попереду  конкурентів на дуже конкурентному ринку логістичних послуг.

19.10.2023, КАТЕРИНА БОБОШКО, DB Schenker Ukraine

У четвер 19 жовтня 2023 р. для студентів ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу» відбулася гостьова лекція на тему «Роль логістичного оператора у міжнародній логістиці», яку прочитала керівник відділу продажів та маркетингу компанії «DB Schenker Ukraine» Катерина Бобошко. Початок лекції – 10.25. Код доступу: https://classroom.google.com/c/NjE5Njk5MzE1NTQx?cjc=jisjd43

27.04.2023, ТЕХНОЛОГІЇ ІННОВАЦІЙ В ЛОГІСТИЧНИХ СИСТЕМАХ

27 квітня 2023 року на кафедрі менеджменту підприємств Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на практичних заняттях за дисципліною «Технології інновацій в логістичних системах» були запрошені спікери з презентацією своїх доповідей досвіду в логістиці.


Експерт комітету з розвитку штучного інтелекту при Міністерстві Цифрової трансформації, Голова Комісії цифрового автоспорту FAU, Керуючий Партнер компанії CleverAgri; Лауреат премії Аграрна Еліта України в номінації Інноваційність, Лауреат премії Ukrainian Smart Award, Внесена в Книгу рекордів України за «Автоматизацію аграрного підприємства»

Доповідь: «Цифрова логістика»

Ірина Едуардівна Кравець


Павло Петрович Пікулін

Засновник компанії Deus Robotics (https://deusrobotics.com/)

Доповідь: «Штучний інтелект, втілений у роботах»

Павло Петрович Пікулін


Майбутні менеджери – логісти отримали досвіт впровадження сучасних напрямків штучного інтелекту у логістичній системи, а також досвіт розробки, впровадження роботів і знайомстві з компанією Deus Robotics – робототехнічна компанія, що займається розробкою, виробництвом та продажом високотехнологічного обладнання для логістики.

10.05.22, ОЛІВЕР ГАРТ, «КОПОРАТИВНА СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ»

24.06.2022, Емілія Жмайло, «SOCIAL MEDIA IN JOB SEARCH»