Досвід Студентів

ДОСВІД СТУДЕНТІВ

2024, ГЕРЕЄВА ВІКТОРІЯ, Youth Line та Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ), Нідерланди

✅🎉🇺🇦Герєєва Вікторія, студентка ОП Менеджмент і бізнес-адміністрування групи УВ-21,ФММ, відвідала молодіжний міжнародний обмін “How nutrition affects our health and culture”, що відбувся у мальовничому містечку Істермар у Нідерландах 05.03-11.03.2024.
‼️Це була захоплива та неповторна подорож, адже Вікторія вперше в житті літала літаком✈️, проїздом побачила Варшаву та Амстердам, познайомилась з однодумцями з 4️⃣ інших країн та мала шанс спробувати на смак національну їжу та зануритись у колорит.
▶️Проект спільно проводили громадські організації: хост Youth Line та в Україні – Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ) та інші. Саме завдяки членству в ФРІ Вікторія прийняла участь в обміні, так як кілька років займається громадською діяльністю, зокрема в міжнародному напрямі.

07.07.2023 по17.07.2023, СЕРГЕЄВА Д. О., ГОМОЛЬ Д. В., ГАЙНЬКО Ю. В., ВИНЯРСЬКА В. В., Еразмус + «Молодіжний обмін «Молодь за зміни» (Erasmus+ Project entitled Youth for change youth exchange, KA150-YOU), Угорщина

Я їздила за даною програмою в липні минулого року в Diósjenő — маленьке містечко в 2 годинах від Будапешту. За ці 10 днів я отримала масу емоцій та позитивного досвіду!!) Програма була наповнена таким чином, що передбачала як особистий розвиток і саморефлексію, так і вміння співпрацювати в команді. Ми вивчали різноманітні інструменти організації заходів та волонтерства, впроваджували ці навички на практиці, а в кінці нашого перебування влаштували власний захід на День міста! Окрім головної задачі – створити свято для дітей – протягом цієї подорожі ми виконували й інші активності: організовували похід просто неба, формували команди та виконували поставлені завдання, ділились власним досвідом та знаннями, комунікувати з іноземцями, що надзвичайно розвивало софт-скіли. Після цієї програми я стала більш впевнена у своїх силах, навчилась структуризувати задачі та зрозуміла що немає нічого неможливого, якщо чогось дуже захотіти!))


Програма також передбачала культурний обмін: окрім моєї команди від України, я познайомилась з дуже цікавими людьми з Угорщини, Румунії та Іспанії. Ці зустрічі я з теплом згадую і сьогодні, адже досі підтримую контакт з декількома людьми🤗🤗 Культурний обмін передбачав представлення власної країни, таким чином ми не тільки дізнались про особливості Батьківщин інших учасників, але й розказали про Україну, зокрема навчили святкувати Івана Купала:)


Мені надзвичайно сподобався цей досвід , я б й сама хотіла повторити його знову!)

16.03-30.06.2023, 30.09-07.10.2023, СЕРГЕЄВА Д., DILLUGIS2023 (Digital Labs & Lectures for Ukrainian, German & International Students), DAAD («Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis»)

Я приймала участь у проєкті DILLUGIS протягом двох семестрів. В перший раз з-поміж перелічених програм обрала Industrial Engineering та вивчення німецької мови. Курси проходили в онлайн-форматі, що дозволяло навчатись із студентами університетів інших країн!) Програма першого передбачала лекції англійською мовою, додаткові інформаційні матеріали та практичні завдання, щоб закріпити пройдені теми. На цьому курсі я змогла поглибити свої знання з розуміння Індустрії 4.0 та Індустрії 5.0, детальніше вивчила способи оптимізації виробничих процесів, методи ощадливого виробництва та занурилась в сутність Quality Management. На заняттях я мала можливість поставити додаткові запитання та відзначила високу компетентність викладачів. Ми також мали змогу виступити на курсі та розказати іншим учасникам про обрану тему, що додатково підвищувало комунікативні навички🤗


Щодо німецької, заняття проходили у більш інтерактивному форматі: ми розвивали вивчення як шляхом виконання завдань та прослуховування аудіо, так і безпосередньо завдяки реальному спілкуванню. Викладач надав багато цікавої інформації і чудові поради для кращого її розуміння. Хочу відзначити легкість занять та велику користь від даного курсу!


На другому семестрі я обрала курс з менеджменту стартап проєктів. На ньому ми вивчали дійсно актуальну теорію, що структуризувала всі складові організації власного стартапу! Ми дізнались про успішні та не дуже кейси, дивились корисні відео, навчились обчислювати ключові показники для обґрунтування рішень, дослідили особливості реалізації стартапів в кожній країні. Я безпосередньо змогла втілити ці знання на практиці — в кінці курсу команди представляли власні ідеї майбутніх стартап-проєктів❤️ Даний курс проходив у гібридному форматі, але я дуже оцінила вміння викладачів обʼєднати та зацікавити як офлайн, так і онлайн аудиторію!🤗🤗

28.11.2022, Апенько Т. (УІ-11мп), Грушка А., Грабина А. (УЗ-11мп),Мухаровська І. (УЛ-11мп), «NTUU KPI Collaboration within Industry 4.0 Education, Норвезький центр технологій виробництва MNTC”

Cтудентки кафедри Апенько Т. (УІ-11мп), Грушка А., Грабина А. (УЗ-11мп) та Мухаровська І. (УЛ-11мп) в рамках міжнародного проекту «NTUU KPI Collaboration within Industry 4.0 Education” за програмою «Євразія»,учасником якого є ФММ беруть участь у воркшопі у Норвезькому університеті природничих і технічних наук. 28.11.2022 Відвідали Норвезький центр технологій виробництва MNTC. Знайомимось з найкращими практиками реалізації проектів Industry 4.0. Вчимося, щоб впровадити передові технології в Україні!

2022, TETIANA APENKO, Erasmus+ Friedrich Schiller Univesity (FSU) Jena (Germany)
3.10.2021-10.10.2021, БУРИЙ Є., БУРТОВА А., Youth Exchange MOVE - Manufactory of Visual Education, Ольштин, Польша

За тиждень встигли познайомитись з учасниками з різних країн, поспілкувались з італійцями, французами, поляками, разом у команді створювали власну короткометражку за заданою темою “Normalność”. Встигли відчути себе у ролі акторів, операторів і сценаристів.
Сам кінофестиваль в Ольштині був вражаючим. Ми мали можливість переглядати фільми різних жанрів , обговорювати їх із молоддю з інших країн, слухати цікаві лекції та взяти участь у заходах, присвячених кіно. Ця подія дала можливість по-іншому поглянути на світ навколо, розширити свої культурні знання та вдосконалити мовні навички.
Найкращим аспектом обміну були нові друзі з інших країн. Ми провели багато часу разом, ділилися своїми культурними особливостями, мовами та досвідом. До цих пір підтримуємо контакт та іноді обмінюємось повідомленнями.

30.09.21-08.10.21 та 10.08-18.08.21, МАМАДЖАНОВ А., ПОПОВИЧ В., Erasmus+: Work In Progress та «Turn It Up»

Греція, Сербія, Північна Македонія, Португалія, Іспанія, Румунія, Польща, Болгарія, Туреччина, Португалія, Іспанія, Польща, Румунія та Україна.

11.05.2021-18.05.2021, БУРИЙ Є.,Romania

“Play it, Do it!” – міжнародний тренінговий курс, що проходив у містечку Одорхею-Секуєск. Враховуючи попередній досвід участі у проєктах мобільності, поїхав у ролі не лише учасника, але й лідера команди від України. Додатковими обовʼязками була консолідація документів з подорожі кожного учасника та передача організаторам для коректного відшкодування суми після проєкту, також комунікація що подобається, а що ні. Такі проєкти насправді дуже відкриті, і навіть якщо тобі не сподобалась вечеря – ти можеш сказати про це на щоденних зустрічах команди, і можна буде передати організаторам, щоб вони вирішили щось.
На проєкті мали багато сесій про молодіжну роботу, розроблювали власні якісь тренінги та проводили їх для інших учасників.
На заходах такого формату можна завести корисні знайомства з представниками різних європейських організацій, наприклад якщо у майбутньому ви захочете самостійно провести схожий обмін.

10.08.21-18.08.21, ПОПОВИЧ В., МАМАДЖАНОВ А., Youth Exchange Португалія, Іспанія, Польща, Румунія та Україна

10 днів. 5 країн: Португалія, Іспанія, Польща, Румунія та Україна. 

Василь Попович і Артем Мамаджанов гр. УВ-81 з 10.08-18.08.21 взяли участь в проекті «Turn It  Up»

Учасники отримали досвід роботи міжнародній команді, розробили спільні ідеї, працювали над створенням і презентацією Start-Up проекту.

11.05.2021-18.05.2021, БУРИЙ Є.,Вірменія

Упродовж 10 днів я брав участь у молодіжному обміні «Talented hands on the wall» у місті Діліжан, Вірменія. Він був присвячений багатьом питанням, зокрема: права людини, міжкультурний діалог та мистецтво як засіб вираження активної соціальної позиції. Більше тижня я працював в мультикультурному середовищі з молодими людьми з Польщі, Іспанії, Німеччини, Вірменії. Ми мали сесії про способи вирішення конфліктів, різного роду мистецькі воркшопи. Основним завданням нашої роботи став мурал, який ми зробили спільно для місцевої муніципальної школи.
Організація, що проводила відбір на проєкт, мала на меті залучити якомога більше учасників з Полтавського регіону для розвитку місцевої молоді. Я родом з Полтави, тому долучився до заходу, з учасниками мали багато спільного і вже як два роки ми підтримуємо звʼязок один з одним.
Проект фінансується фондом Еразмус, тому витрати на транспорт повністю повертаються, а проживання та харчування забезпечує приймаюча організація. Насправді це унікальна можливість для молоді, адже це яскравий приклад неформальної освіти.

11.05.2021-18.05.2021, БУРИЙ Є., Germany

У першому семестрі мого навчання в КПІ був відібраний до участі в міжнародному обміні в місті Бремен, Німеччина. «Influence the Food Print!», саме така була назва проєкту, мав на меті підняти обізнаність учасників про культуру споживання в різних країнах та сучасні практики у сільському господарстві.
Значна частина заходів на проєкті проводилась у мультинаціональних командах, коли представники різних країн отримували одну тему та мале підготувати презентацію для інших – це ідеальна практика для тренування комунікативних навичок англійської, методів презентації інформації та утримання уваги аудиторії. Також мали можливість відвідати музей науки У Бремені (Universum).
Кожен учасник самостійно планував власну подорож з та до місця проведення проєкту, зазвичай організатори дозволяють не одразу вилітати з країни, а наприклад упродовж трьох днів по закінченню. Це зроблено для того, аби молоді люди мали можливість відвідати додатково, вже самостійно, інші міста цієї країни. Мій зворотній літак був з Берліну, то я мав змогу день провести у столиці Німеччини.

18.02.2021-30.06.21, Університет Кордови, м. Кордова, Королівство Іспанія
08.04.2019-16.04.2019, МЕЛЬНИК А., Council Meeting Tampere ESTIEM, Фінляндія


Давно мріяла відвідати країни Скандинавії. Як то кажуть, мрії збуваються.
Я подалась взимку на Council Meeting європейської студентської організації ESTIEM, яка, на щастя, є і в КПІ. Тому цієї ж весни я вже була в Фінляндії (в місті Тампере) на цьому івенті в ролі делегата від Локальної групи Київ (Київська частина ESTIEM).

Його суть полягала у координації діяльності ESTIEM. Протягом тижня на івенті я разом з іншими 250 європейськими студентами відвідувала Генеральні асамблеї: звіти від лідерів різних проектів, подачі на керуючі посади в організації, пропозиції щодо змін і голосування щодо них.
Крім цього була можливість взяти участь у різноманітних тренінгах (від аналізу Big Data, до таргетованого PR). Я обрала «Внутрішній воїн» на якому тренери з ESTIEM розповідали про те, що для всіх вчинків людей існують причини, та розбирали разом різні негативні історії з життя і як можна було б це змінити, виходячи з причин такої поведінки людей в цій ситуації.

Мабуть найбільш інтригуючими були вечірні активності. Круто після тяжкого дня просто рослабитись в гарячій ванні надворі серед снігу і після того залізти в крижану воду (ніколи не думала, що наважусь). Ще однією з традицій є «сітсіт», який чимось нагадує наше українське весілля: тости, традиційні пісні, танці.

Цей івент буду згадувати з найщирішими емоціями ще багато років.
І сподіваюсь, що ще не один раз ESTIEM мене приведе до Фінляндії.

2019, БУКРЄЄВА К., Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди)

Студентка факультету менеджменту та маркетингу Катерина Букрєєва навчається на 6 курсі магістратури КПІ та одночасно за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди).

Сам університет – неймовірний! Головна будівля, звісно, трохи схожа на Хогвартс. А от навчальні корпуси сучасні – як у кіно. Тут все для студентів: повсюди дивани, столики, комп’ютери, гарні аудиторії, обладнані комп’ютерами та проекторами. І вже ж почалося навчання: лекції, презентації, assignmentи. Незвично та цікаво!

2019, БРОЖКО О., Erasmus+ Friedrich Schiller Univesity (FSU) Jena (Germany)

Леції від професорів з професійним та міжнародним досвідом викладання, робота у міжнародній групі (студенти понад з 50 країн світу), вивчення німецької мови від носія, можливість заняття спортом у понад як 300 курсах, безкоштовний проїзд у всьому громадському транспорті землі, життя у «зеленому серці Німеччини» – ось що вас чекає тут. 

Якщо ви би хотіли спробувати пожити у найбагатшій країні ЄС, почати вивчати або підтягнути знання у другій мові по поширеністю у Європі, пізнати поближче німецьку культуру та традиції, то Єна – чудовий вибір для вас. Єнський університет ім. Фрідріха Шиллера має змогу реалізувати все задумане.

Я дуже щасливий, що мені випала навчатися у Єнському університеті. Це неймовірний досвід й враження які точно стануть мені у нагоді в майбутньому.

2016-2018, АРТЕМЕНКО О., Єнський університеті ім.Шиллера (Німеччина)

Ольга Артеменко (ФММ, магістр, 2016-2018) паралельно з отриманням ступеня магістра в КПІ семестр навчалася в Єнському університеті ім.Шиллера (Німеччина).

2018, АНДРІЙЧУК М., Strategic Relationship Marketing в George Brown College м.Торонто (Канада)

Михайло Андрійчук, отримав диплом бакалавра ФММ у 2018 році, зараз опановує Strategic Relationship Marketing в George Brown College м.Торонто (Канада).

2018, КУЛИК Є., Humber College м.Торонто (Канада)

2018, ГОРЕЛОВ Д.,  Університет Вістула у Варшаві (Польща).

Дмитро Горелов, отримав диплом бакалавра ФММ у 2018 році, нині навчається в магістратурі Університету Вістула у Варшаві (Польща).

2018, СЕМЕНЧЕНКО М., Університет Гумболда в Берліні (Humboldt University of Berlin)

Семененко Марія, отримала диплом бакалавра ФММ у 2018 році, нині навчається в магістратурі в Університеті Гумболда в Берліні (Humboldt University of Berlin) за програмою Бізнес-адміністрування (M.Sc. Business Administration). Програма надає можливості спеціалізації в таких напрямах як Підприємництво, Фінансова економіка, Бухгалтерський облік, Маркетинг, Менеджмент, Інформаційні системи, Дослідження операцій, тощо. Марію дуже до душі можливість повністю обирати предмети і спробувати себе в різних напрямках під час навчання. Навчання в Німеччині передбачає великий рівень самостійності і самоорганізації. На думку Марії, це створює простір для креативності і надає гарний шанс покращити свою силу волі. Студентка зазначає, що в бібліотеці в університеті проводять значно більше часу, ніж зазвичай проводять на роботі і під час екзаменів пошук вільного робочого місця перетворюється на 30-хвилинний квест.

 “В нашому університеті навчаються без перебільшення люди з усього світу. Така мультинаціональна атмосфера дозволяє дізнатися набагато більше про культурні відмінності і неодмінно збагачує світогляд. Навчання зазвичай проходить англійською мовою, хоча є і деякі предмети, які викладаються лише німецькою. Не можна не зазначити, що життя в Берліні це особливий і незабутній досвід. По-справжньому молодіжне місто заповнює кожний вільний від навчання день цікавими заходами та подіями.”

21.10.18 - 27.10.18, FEDOROVA YULIA, BRAIN TRAINER

2015 - 2016., БУЗИННИК О., Middle East Technical University (Анкара, Туреччина).

Мені подобається поєднувати корисне з приємним. Саме цією настановою я керувалася під час навчання в METU (Middle East Technical University, Ankara), де із задоволенням поєднувала навчання (мету моєї поїздки), подорожі та знайомство з новими друзями Erasmus, що стали моєю міжнародною «сім’єю».

Зараз Оксана здобуває ступінь магістра (Master of Science in Business Analytics) в BI Norwegian Business School (Oslo, Norway).

ЛІТНЯ ШКОЛА В БОЛГАРІЇ 2010-2013 роки