УМОВИ ВСТУПУ 2023
УМОВИ ВСТУПУ
Підготовка бакалаврів за спеціальністю 073 «Менеджмент» здійснюється на базі повної середньої освіти й триває 3 роки 10 місяців для денної та заочної форм навчання. Вступ на 1 курс ФММ проводиться виключно на основі повної загальної середньої освіти. Конкурсний бал розраховується відповідно до вагових коефіцієнтів.
Заяви для вступу подаються в електронному вигляді на сайті vstup.edbo.gov.ua (окрім особливих випадків)
МІНІМАЛЬНИЙ КОНКУРСНИЙ БАЛ ДЛЯ ВСТУПУ
Бюджет | Контракт |
130 | 100 |
ІНСТРУКЦІЇ
Конкурсний бал — оцінка досягнень вступника, яка розраховується за результатами вступних випробувань та іншими конкурсними показниками з точністю до 0,001 відповідно до цього Порядку та Правил прийому.
Врахування результатів НМТ:
- НМТ 2025 року з чотирьох конкурсних предметів
- НМТ 2024 року з чотирьох конкурсних предметів
- НМТ 2023 року з трьох конкурсних предметів
- НМТ 2022 року з трьох конкурсних предметів
Формула для розрахунку конкурсного балу


Як порахувати бали НМТ для вступу 2025?
Розберемо на прикладі, як працює ця формула. Уявімо, що ви плануєте вступ на спеціальність ДЗ «Менеджмент», для якої найвищий коефіцієнт серед вибіркових предметів має географія – 0,35, тобто це і буде К4макс. Творчий конкурс для вступу тут не передбачено, тому КТ та ТК у формулі не буде. Також для зручності підрахунку припустимо, що всі тести на НМТ 2025 ви склали на 170 балів. Тепер порівняймо, як змінюватиметься ваш конкурсний бал залежно від складеного вибіркового предмета.
Якщо ви обрали профільний предмет географію:
КБ = (0,35 х 170 + 0,4 х 170 + 0,25 х 170 + 0,35 х 170) / (0,35 + 0,4 + 0,25 + (0,35 + 0,35) / 2) = 170.
Якщо ви обрали не профільний предмет для цієї спеціальності, наприклад, біологію:
КБ = (0,35 х 170 + 0,4 х 170 + 0,25 х 170 + 0,2 х 170) / (0,35 + 0,4 + 0,25 + (0,2 + 0,35) / 2) = 160.
Як бачимо, у знаменнику завжди К4макс. Тобто якщо ви обрали не профільний предмет, ваш бал буде нижчим, тому що максимальний коефіцієнт профільного вибіркового предмета знаходиться в знаменнику формули.
Отже, хоча вступ із будь-яким вибірковим предметом залишається можливим, переваги матимуть абітурієнти, які обрали профільний предмет, оскільки їхній конкурсний бал буде вищим. Тому радимо вже на етапі підготовки до вступних іспитів зважливо підходити до вибору майбутньої спеціальності та додаткового предмета НМТ.


Заяви для вступу подаються в електронному вигляді на сайті vstup.edbo.gov.ua (окрім особливих випадків)
Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
- адресу електронної пошти, до якої вступник має доступ. Зазначена адреса буде логіном для входу до особистого електронного кабінету вступника;
- пароль для входу до особистого електронного кабінету;
- серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
- номер, PIN-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (далі – сертифікат ЗНО) / сертифіката національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) / екзаменаційного листка, що був отриманий під час реєстрації на єдиного вступного іспиту (далі – ЄВІ) / єдиного фахового вступного випробування (далі – ЄФВВ). У разі наявності даних різних років та іспитів вказується будь-який з передбачених до використання на відповідній основі вступу, визначений Порядком прийому;
- тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО / сертифіката НМТ / екзаменаційного листка ЄВІ / ЄФВВ);
- реквізити документів, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, інформація про які доступна в державних реєстрах.
Особа, яка має підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, у разі недоступності в державних реєстрах відповідних документів до подання першої заяви має звернутись до будь-якого із закладів вищої освіти (особисто або електронною поштою, якщо заклад вищої освіти спроможний дистанційно провести належну перевірку документів) та надати документи, що підтверджують указане право, для створення в ЄДЕБО картки фізичної особи та завантаження сканованих копій цих документів.

Під час подання заяв на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції вступники обов’язково зазначають один з таких варіантів:
- «Претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у разі неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням» Тут може бути 5 заяв. Заяви з пріоритетами від 1 до 5
- «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення». Тут може бути 15 заяв. Без пріоритетів
Під час подання заяв на небюджетну конкурсну пропозицію вступники претендують на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб і попереджаються про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення, у заявах зазначають:
«Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».
ЗАЯВА НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ ТА ЗАЯВА НА ЗАОЧНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ – ТО Є ЗОВСІМ РІЗНІ ЗАЯВИ!
ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ ПІДСТРАХУВАТИСЯ – ПОДАВАЙТЕ ОКРЕМІ ЗАЯВИ

Заява в електронній формі подається вступником шляхом її заповнення в режимі онлайн.
У заяві вступники вказують: код конкурсної пропозиції, джерело фінансування:
за рахунок видатків державного бюджету у державних та приватних закладах вищої освіти (державне замовлення);
за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на умовах договору, зокрема на умовах повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державних грантів для здобуття вищої освіти);
за кошти фізичних та/або юридичних осіб;
за кошти грантів, які отримав заклад вищої освіти на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії;
за ваучерами;
інформацію про вступника.
Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовується)
МІНІМАЛЬНИЙ КОНКУРСНИЙ БАЛ ДЛЯ ВСТУПУ
Бюджет | Контракт |
130 | 100 |
Максимальні обсяги та кваліфікаційний мінімум державного замовлення на прийом у 2025 році (буде пізніше)
КАБІНЕТ ВСТУПНИКА – Тут реєструється ваш електронний кабінет вступника, через який подаєте електронні заяви. В розділі КОНКУРСНІ ПРОПОЗИЦІЇ – можна переглянути подачу заяв на обрану спеціальність та форму навчання.
ДАНИЙ САЙТ Є ЄДИНИМ ОФІЦІЙНИМ ДЖЕРЕЛОМ ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВСТУП ТА СПИСКИ ТИХ ХТО ПОДАВ ЗАЯВИ
1) ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО РОБОТИ З СИСТЕМОЮ ПОДАННЯ ЗАЯВ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ
2) ВСЕ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС: перегляньте відеоінструкцію та зробіть собі КЕП
3) Як отримати електронний підпис (Через ДІЮ), або через ПРИВАТ (найлегше) або ЕПЦ/КЕП будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів.
5) Онлайн сервіс перевірки кваліфікованого електронного підпису
6) МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського для здобуття вищої освіти.
Загальний обсяг мотиваційного листа для вступників не повинен перевищувати 4000 знаків
У КПІ ім. Ігоря Сікорського мотиваційний лист подається на всі спеціальності. Відповідно до «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році», мотиваційні листи не оцінюються, а розглядаються. Результати розгляду мотиваційних листів використовуються для впорядкування вступників у разі однакового конкурсного бала та пріоритетності заяв.
Лайфхаки у написанні мотиваційних листів. КПІ ім. Ігоря Сікорського

У 2025 році вступники самостійно обирають спосіб подання документів для зарахування. У разі особистої присутності, а не подання документів за допомогою надсилання сканованих копії, підписаних кваліфікованим електронним підписом (КЕП), необхідно приїхати до Відбіркової комісії ФММ (місце подання документів буде зазначено ближче до відповідних термінів)

ЯК до нас дістатися?
До станції метро «Політехнічний інститут», до зупинки громадського транспорту «Олекси Тихого» (1, 3 швидкісний трамвай) або до зупинки «Політехнічний інститут» тролейбусами, автобусами й маршрутними таксі, що прямують Берестейським проспектом (тролейбус №5, автобус № 31, маршрутні таксі). Залишити транспорт можна на спеціалізованих стоянках.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ У 2025 році
Денна форма навчання | Заочна форма навчання |
67 600 грн./рік | 45 000 грн./рік |