ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ЛОГІСТИЦІ: ПОМІЧНИК, АСИСТЕНТ ЧИ КОНКУРЕНТ? ЧАСТИНА 3.
27.03.2025 р. відбулось чергове заняття в Школі практичної логістики кафедри менеджменту підприємств, присвячене використанню штучного інтелекту для автоматизації логістичних процесів. Гостьовою спікеркою була Ганна Романишина – засновниця консалтингової компанії AcroLogic Consulting у сфері логістики та управління ланцюгами постачання.
На цей раз розмова йшла про етику використання штучного інтелекту та виклики, пов’язані в логістиці. Пані Ганна дуже ґрунтовно з численними прикладами пояснила, чому не можна повністю довіряти ШІ, чому потрібно ретельно перевіряти отриману інформацію і як можна ефективно використовувати даний інструментарій в роботі логістів. Особливо хочеться привернути увагу до кількох важливих тез:
-ШІ ніколи не замінить експертних людей, бо у нього відсутнє критичне мислення, розуміння «стиків» процесів і вміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях.
– Роботи чудово можуть працювати в ідеальних умовах, але в логістиці таких умов просто немає.
– Роботи можуть виконувати рутинні або повторювані завдання за чіткими алгоритмами, обробляти великі масиви даних, але рішення завжди буде приймати людина – фахівець і експерт.
Далі гостя навела цікаві кейси, в яких штучний інтелект дуже помилявся, а ціна його помилок вимірювалась втратою мільйонів доларів навіть для дуже успішних компаній.
На завершення зустрічі пані Ганна побажала студентам не боятися конкуренції зі штучним інтелектом за робочі місця, а добре навчатися, бо в логістиці потрібні ті, хто вміє критично мислити, працювати зі смислами, приймати складні і нестандартні рішення.


